Kodlama Nedir?

Çocuklarımız düşündüğümüzün ötesinde zihinsel yeteneklere sahiptir. Onların bu yeteneklerini ortaya çıkarırken kullanacağımız araç ve yöntemlerden en iyisi kodlama eğitimidir. Kodlama (Programlama), matematiğin en iyi ve en etkili uygulama alanlarından biridir.

Kodlama yaparken, problemlere çözüm üretmek, sonuçlarını görmek, hataları düzeltmek, başarılı olunca sevinmek, daha iyisini hedeflemek, kendi yaptığımız işi sevmek ve emek vermek gibi gerçek hayata dair her şey kodlama’da mevcuttur. Bir çocuğa verilebilecek en güzel hediye, öğrenmeyi öğretmektir. Analiz Bilişim Akademisi, çocuklarımıza Kodlama Eğitimi ile öğrenmeyi öğretir.

Neden Öğrenmeli?

Bugün Amerika Silikon Vadisinde yer alan yüzlerce yazılım firması kurucularının ortak noktası, çocuk yaşta teknolojinin bir üretim aracı olduğu gerçeğini fark ederek uygulamaya koymalarıdır.

Dünyada 15 yıl sonra mevcut mesleklerin yarısı yok olacak! Çocuklarımız şimdiden dijitalleşme ve kodlama becerisinin tüm meslek kollarında yer alacağı bir dünyada gelecekteki yerlerini almalıdır.

Analiz Bilişim Akademisi ile 4 yaş üstü çocuklarımıza teknolojik aletleri kullanmanın ötesinde nasıl çalıştığı konusunda tüm eğitim detaylarını sunar.